Masz pytanie?

PORADNIK

 

          Wybierając obrączki ślubne należy pamiętać o tym, że mają one towarzyszyć nam przez całe życie, dlatego powinny być wygodne, funkcjonalne, estetyczne, ale przede wszystkim trwałe.

 

 ROZMIAR

Niezwykle ważnym elementem przy wyborze obrączek ślubnych jest dobór odpowiedniego rozmiaru obrączki. Obrączki w Polsce nosimy na serdecznym palcu prawej dłoni. Koniecznie trzeba dokładnie określić rozmiar obrączek. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem mierzenia obwodu palca jest udanie się do salonu jubilerskiego i zmierzenie obwodu palca za pomocą pierścienia mierniczego, jest to najbardziej dokładna metoda. Panie, które posiadają pierścionek, wystarczy, że zabiorą go ze sobą do jubilera, a on zdejmie z niego miarę i ustali rozmiar. Warto pamiętać, że rozmiar palca może zmieniać się w zależności od pogody, czy też pory dnia. Latem i wieczorami palce są bardziej napuchnięte niż zimą czy w ciągu dnia.

SZEROKOŚĆ

Wybierając obrączki ślubne szczególną uwagę należy zwrócić na ich szerokość. Ma to bardzo duże znaczenie nie tylko estetyczne, ale również decyduje o wygodzie ich noszenia. Zbyt szerokie obrączki mogą nie dawać komfortu przy noszeniu. Obrączki z naszej oferty mają szerokość w przedziale od 2,5 mm do 9 mm, ale zdecydowanie najpopularniejszą szerokością jest 4-6 mm. Szerokość obrączki dopasowuje się nie tylko do gustu, ale także do sylwetki danej osoby i do wielkości jej dłoni. Panowie na ogół mogą mieć szerokie obrączki, natomiast u filigranowych pań, nie będą one wyglądać zbyt dobrze. Drobne osoby nie powinny wybierać zbyt szerokich obrączek, a dobrze zbudowane powinny raczej unikać zbyt wąskich.

PROFIL

Profil obrączki to już tylko kwestia gustu. Wyróżniamy profile standardowe - lekko wypukłe i zaokrąglone po bokach, w naszej ofercie znajdują się również obrączki z niestandardowymi profilami.

PRÓBA

Trwałość jest bezpośrednio związana z próbą: im niższa próba, tym wyższa trwałość. Niestety trwałość jest osiągana kosztem estetyki wyrobu: staje się on bardziej matowy, a poza tym- co nie jest bez znaczenia- obniża się jego wartość. Czyste złoto to metal bardzo miękki, podatny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym potrzebny jest kompromis pomiędzy estetyką a trwałością. Najczęściej polecaną i oferowaną próbą jest tzw. „ czternastka”' która w nomenklaturze jubilerskiej ma różne nazwy ( 585, 14 karatów, próba numer 3 i inne). Bez względu na nazwę jest to zawsze to samo „ złoto”. Złoto czternastokaratowe zawiera w jednym gramie 0,585 grama czystego złota, a pozostałe 0,415 grama to inne metale(głownie srebro). Obrączki wykonane ze złota tej próby oferowane są w przystępnych cenach, a przy tym charakteryzują się wysoką trwałością i nienaganną estetyką.

RODZAJE OBRĄCZEK

W naszej ofercie dostępne są obrączki ślubne w bogatej gamie kolorystycznej i wzorniczej. Korzystając z naszego sklepu internetowego można zapoznać się, ze szczegółową specyfikacją, a także zdjęciem każdego wzoru obrączki ślubnej. Oferujemy ponad 400 wzorów  obrączek ślubnych. Na pewno każdy, znajdzie odpowiedni i  jednocześnie wyjątkowy wzór dla siebie.

Wciąż popularne są klasyczne obrączki z żółtego złota, jednak coraz częściej młode pary wybierają obrączki diamentowane. Wzory na obrączce sprawiają, ze staje się ona bardziej zauważalna. Modne są także obrączki łączące w sobie kilka odmian złota. Należy, jednak pamiętać, że im prostszy wzór obrączki, tym łatwiejsza późniejsza, ewentualna korekta rozmiaru. Tutaj zdecydowanie najlepiej wypadają klasyczne gładkie obrączki, wykonane w technologii bezszwowej, co umożliwia swobodną zmianę ich rozmiaru. Coraz bardziej popularne stają się także obrączki, gdzie damska obrączka zdobiona jest kamieniami szlachetnymi, najczęściej brylantami,  lub syntetycznymi np. cyrkoniami, dodaje to elegancji obrączce.

GRAWERUNEK

Bardzo popularne jest wygrawerowanie napisu wewnątrz obrączki. Grawer nadaje obrączkom indywidualny i pamiątkowy charakter. Najczęściej na obrączkach umieszczane jest imię, data ślubu, ulubiony cytat lub motto –  to wszystko zależy od wyobraźni, jedynym ograniczeniem jest miejsce na wewnętrznej stronie obrączki. Klienci zamawiający u nas obrączki ślubne, otrzymują grawer wewnątrz obrączek w prezencie.